Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

RODZINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

Utworzono dnia 08.04.2022
Czcionka:

Rodzinny Konkurs Fotograficzny

Regulamin

 

Regulamin konkursu fotograficznego dla dzieci i ich rodzin

pt. „Najpiękniejsze miejsce w mojej miejscowości”

 

 1. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Bledzewie. Konkurs organizowany jest w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Międzyrzeczu.

Osoby odpowiedzialne: Aneta Chłopecka, Małgorzata Nowacka.

 1. Celem konkursu jest uwrażliwienie na piękno przyrody i obiektów w miejscu zamieszkania oraz dostrzeganie niezwykłych detali przyrody, które powstały w sposób naturalny lub są wynikiem działalności człowieka. Ponadto celem konkursu jest rozwijanie wśród dzieci umiejętności obserwacji przyrody, jej dokumentowania, interpretacji oraz opisu.
 2. Temat konkursu brzmi „Najpiękniejsze miejsce w mojej miejscowości ”.

      Wiosna jest czasem, kiedy przyroda budzi się do życia i można zaobserwować cuda fauny i flory oraz piękne miejsca w naszym otoczeniu. Uczestników konkursu chcemy zachęcić do odnalezienia takich skarbów, jakie dała nam Matka Natura. Fotografie powinny przedstawiać piękne, niepowtarzalne, ciekawe, najpiękniejsze miejsce, obiekt w miejscowości lub detal przedstawiający bogactwo natury (roślina, zwierzę, krajobraz) Dokumentacja pracy to wypełniona przez uczestnika karta zgłoszenia (załącznik 1)

4. W konkursie mogą wziąć udział dzieci szkoły podstawowej wraz z rodzicem lub inną osobą z pokrewieństwa (rodzeństwo, dziadkowie, wujek, ciocia). Wymagana jest zgoda i podpis rodziców albo opiekunów, który należy złożyć na karcie zgłoszenia.

 1. Uczestnik konkursu ma przedstawić 3 fotografie ciekawego, intrygującego, niezwykłego miejsca, obiektu lub przyrody. Fotografia powinna być wykonana na terenie gminy Bledzew.

      Część fotograficzna

      Wymagany format zdjęć to 15x21 – wywołany na papierze błyszczącym.

Część opisowa

      W części opisowej na karcie zgłoszenia powinna znaleźć się: szczegółowa lokalizacja miejsca (rejon gminy, nazwa wsi i/lub ulicy, charakterystyczny punkt odniesienia, celem identyfikacji).

 1. Fotografie z kartą zgłoszenia umieszczone w przeźroczystej „koszulce” należy składać  u osób odpowiedzialnych za konkurs.
 2. Kartę zgłoszeniową i regulamin konkursu można uzyskać bezpośrednio u osób odpowiedzialnych za konkurs lub na stronie internetowej biblioteki oraz fb.
 3. Pracę konkursową wraz z kartą zgłoszeniową należy składać do 16 września 2022r. u osób odpowiedzialnych za konkurs.
 4. Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu, wyrażenie zgody na nieodpłatne przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr101, poz.926 z późn. zm.)  oraz przeniesienie praw autorskich w całości na rzecz Gminnej Biblioteki Publicznej w Bledzewie.
 5. Wszystkie prace będą traktowane z największą starannością, jednak organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za niezachowanie warunków regulaminu.

 

 

 1. Do oceny złożonych prac zostanie powołane jury. Ze względu na różnice wieku uczestników konkursu, ocena prac będzie odbywać się w trzech kategoriach wiekowych:
 • uczniowie klas I-III
 • uczniowie klas IV-VI
 • uczniowie klas VII-VIII

W każdej z powyższych kategorii najlepsi (pierwsza trójka) zostaną uhonorowani dyplomami i cennymi nagrodami, przewidujemy także po 3 wyróżnienia w każdej kategorii.

 1. Rozstrzygnięcie konkursu i ocena prac nastąpi w dniach od 15 do 16 września 2022 roku, a wyniki i rozdanie nagród zwycięzcom konkursu nastąpi 16 września 2022 roku. Po zakończeniu konkursu odbędzie się wystawa prac konkursowych w budynku Urzędu Gminy w Bledzewie.
 2. Prace, które nie będą spełniały kryteriów przedstawionych w regulaminie zostaną zdyskwalifikowane.
 3. We wszystkich sprawach nieuregulowanych regulaminem decyduje Jury
  i ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Jury.

 

 

 

ZAŁĄCZNIKI:

formularz zgłoszeniowy

Utworzono dnia 22.04.2022, 12:23

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 20

W tym miesiącu: 70

W poprzednim miesiącu: 93

Wszystkich: 3197